Kde lze zjistit, zda mám dluhy nebo exekuci?

Exekuceinfo.cz

Situací, kdy je zamítnuta žádost o půjčku, nebo leasing, z důvodu předchozích dluhů dramaticky přibývá.  Žadatelé často netuší, kde by dluh mohl být a instituce která žádost zamítla tyto informace neposkytuje. Prověřený postup jak zjistit problémový registr vám přinášíme na následujících řádcích.

Aktuální situace je taková, že funguje několik různých registrů, do kterých společnosti nahlížejí. Bohužel neexistuje možnost hromadného zjištění informací a do každého registru je nutné nahlížet zvlášť.  Pokud zahájíte pátrání, tak  informace o případném dluhu lze zdarma získat pouze u sociální a zdravotní pojištovny.  Kromě těchto 2 úřadů lze napřímo komunikovat také s finančním úřadem, ale tam je již informace zpoplatněna.

Všechny ostatní registry jsou provozovány soukromými institucemi a získání informací se tak řídí jejich interními pravidly.

Centrální evidence exekucí (CEE)

Pro rychlé zjištění, případných exekucí doporučujeme portál exekuceinfo.cz . Ten  zasílá dotazy přímo do databáze CEE, nevyžaduje žádnou registraci a vše lze snadno vyřešit online.  Výsledky jsou navíc okamžitě k dispozici a v případě nálezu je možné zjistit i detaily exekucí, ve kterých je obsažena výše závazku a příslušný exekutorský úřad.

Jedná se o placenou službu a platba probíhá platební kartou, nebo bankovním převodem. Výpis z CEE je vždy zatížen poplatkem, takže informace o exekucích zdarma získat nelze.

Bankovní registr klientských informací (BRKI) 

Informace o úvěrech, které byly uzavřeny smlouvou s bankami. Banky které  jsou  v tomto registru aktivní lze nalézt zde. Pro získání informací je nutné doručit „Žádost o výpis“ do Klientského centra CBCB (osobně, poštou).

Výpis je poskytován ve dvou variantách lišících se dobou dodání a cenou.
Výpis STANDARD  je vyhotoven do 30 dnů od doručení „Žádosti o výpis“

Výpis EXPRES

osobně – výpis je vyhotoven na počkání

poštou – výpis je vyhotoven v den, kdy byla „Žádost o výpis“ doručena do Klientského centra CBCB a odeslán následující pracovní den.

 Nebankovní registr klientských informací (NRKI) 

Informace o úvěrech u nebankovních společností (například leasingové společnosti). Seznam společností naleznete zde . Jedná se o partnerský registr s BRKI a žádosti o výpis se doručují na klientské centrum CNCB. Informace jsou zasílány stejným způsobem jako v předchozím případě.

Solus

Solus je bezpochyby největší registr dlužníků v České republice. Sdružuje údaje poskytnutné bankami, nebankovními finančními společnosti a navíc mobilními operátory.

Seznam členů které SOLUS sdružuje naleznete zde.

Pro zjištění informací je třeba vyplnit a zaslat písemnou žádost s úředně ověřeným podpisem (na poště nebo u notáře) na adresu sdružení (Antala Staška 510/38, 140 00, Praha 4 – Krč.

Výpis je pak možné obdržet poštou, nebo prostřednictvím SMS

 

Exekuceinfo.cz

18 komentářů on "Kde lze zjistit, zda mám dluhy nebo exekuci?"

 • Dobrý den,

  není mi zcela jasné, zda dluhy vůči zmíněným veřejným exekucím naleznu v některé ze zmíněných databází. Pokud ano, tak prosím o informaci v jaké.
  Děkuji

  • Dobrý den,

   dluhy vůči veřejným institucím bohužel nelze zjistit v žádném veřejném seznamu. Jediným řešením je nechat si udělat výpis přímo od příslušného úřadu.

 • chtela bych se zeptat: nemam zadny ucet, mohu zaplatit pres ucet znameho?potrebuju zjistit vsechny sve exekuce.dekuji

 • Dobrý den chtěla bych zjistit všechny moje dluhy kde to mám dohledat děkuji dáša

  • Dobrý den,

   pro kontrolu všech dluhů je nutné postupně zkontrolovat registry zmíněné v článku. Bohužel neexistuje žádné centrální místo a každý z nich se řeší samostatně. Nejjednodušší jsou exekuce, takže s nimi je vhodné začít a pak postupně řešit i ty další.

 • Dobrý den.
  Udělal jsem si výpis z CEE a nic tam není. Znamená to,že na mě není nikde nic nebo může být ještě někde něco?

  Děkuji za odpověď
  S pozdravem Pitr

  • Dobrý den,

   To znamená, že na vás není vydán exekuční příkaz. Stále ale můžete mít zápis v nějakém dlužnickém registru zmíněném v článku. Ty vlastní soukromé společnosti, které si v nich vyměňují data o svých klientech a je bohužel nutné se do nich dotazovat jednotlivě. Navíc je možné kontrolovat pouze svoji osobu.
   Při případné kontrole doporučuji projít seznam členů jednotlivých registrů a dotazovat se pouze tam, kde jsou společnosti se kterými máte, nebo jste měl v minulosti něco společné (banka, mobilní operátor atd).

 • Dobry den,vim ze mam exekuci ,myslim ze od PCR za nezaplacenou pokutu.Chtela jsem si to zjistit,protoze na miste trvaleho bydliste se jiz 5 let nezdrzuji,ani nikdo kdo by mi postu lrevzal,nebo me informoval.Ale CEE tvrdi,ze nemam zadnou exekuci?Vim to,jelikoz kdyz jsem odchazela z praceela jsem to jako poznamku od zamestnavatele.Dekuji za radu.

  • Dobrý den,

   v CEE jsou pouze exekuce spravované exekutorskou komorou. To znamená, že v ní nelze najít exekuce vedené orgány státní správy a samosprávy, kam spadá i Policie ČR. Při podezření na takovouto exekuci je nutné jednotlivě komunikovat s příslušnými úřady a získat informace přímo tam. V případě pokuty od Policie by jste se měla obrátit na celní úřad v místě vašeho bydliště, který by vám na základě rodného čísla měl poskytnout všechny nezbytné informace.

 • Musí byt exekuce vedene v centralni evidenci exekucí když se jednalo o soukromou firmu a ne statni organy

  • Dobrý den,
   CEE neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami. Všechny ostatní exekuce by měli být v evidenci uvedeny

 • Dobrý den
  Prosím vás,dá se někde zjistit jestli jsem napřiklad před 5 roky někde nezapoměl zaplatit 100kč a tet se na mě bude chystat exekutorský komando?

 • VYPIS EXEKUCE NAJDU PROSIM KDE BEZ TOHO ABYCH MUSELA PLATIT

 • Jak zjistím že mám ekzekuci

  • Pro rychlé zjištění exekucí doporučujeme portál exekuceinfo.cz . Ten zasílá dotazy přímo do databáze centrální evidence exekucí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *