Kde lze zjistit, zda mám dluhy nebo exekuci? Aktualizace 2020

Exekuceinfo.cz

(aktualizace duben 2020) Situací, kdy je zamítnuta žádost o půjčku, nebo leasing, z důvodu předchozích dluhů dramaticky přibývá.  Žadatelé ovšem často netuší, kde by dluh mohl být a instituce, která žádost zamítla, tyto informace neposkytuje. Prověřený postup jak zjistit problémový registr přinášíme na následujících řádcích.

Aktuální situace je taková, že funguje několik různých registrů, do kterých společnosti nahlížejí. Bohužel neexistuje možnost hromadného zjištění informací a do každého registru je nutné nahlížet zvlášť. Všechny jsou provozovány soukromými institucemi a získání informací se tak řídí jejich interními pravidly.

Registr exekucí (CEE)

Pro zjištění případných exekucí doporučujeme web exekuceinfo.cz . Zprostředkovává dotazy přímo do exekutorské databáze, nevyžaduje  registraci a vše lze snadno vyřešit online.  Výsledky jsou okamžitě k dispozici a v případě pozitivního nálezu je možné zjistit i detaily exekucí. V těch je informace o výši dluhu, příslušný exekutorský úřad a několik dalších údajů.

Jedná se o placenou službu a platba probíhá platební kartou, nebo bankovním převodem. Výpis z exekutorské databáze je poplatkem zatížen vždy a informace o exekucích zdarma získat nelze (stejně jako u dalších registrů).

Bankovní registr klientských informací (BRKI) 

Shromažďuje informace o úvěrech, které byly uzavřeny smlouvou s bankami. Tento registr obsahuje pozitivní i negativní informace a prakticky dává přehled o kompletní úvěrové historii klientů. Instituce, které  jsou  v tomto registru aktivní lze nalézt na oficiálních stránkách cbcb.cz.

Získání informací je možné osobně na pobočce v Praze, poštou, nebo prostřednictvím emailu s využitím ověřené elektronického podpisu.

 Nebankovní registr klientských informací (NRKI) 

Informace o úvěrech vedených u nebankovních společností (například leasingové společnosti). Seznam společností naleznete zde . Jedná se o partnerský registr s BRKI a výpisy se získávají stejným způsobem jako v předchozím případě.

Solus

Solus je největší registr dlužníků v České republice. Sdružuje údaje poskytnuté bankami, nebankovními finančními společnosti a navíc mobilními operátory.

Seznam aktuálních členů které SOLUS sdružuje naleznete zde.

Přímo registr Solus v současné době nabízí získání výpisu pomocí služby Premium SMS  s předchozím ověřením totožnosti tzv. SIN kodem. Další možností je využití některé ze zprostředkovatelských služeb, které jsou na registr napojeny.

Na závěr je nutno uvést, že uvedené registry nejsou jediné, kde je možné mít vedený dluh. Další možností je sociální a zdravotní pojišťovna, případně finanční úřad. Zde je však nutné vždy komunikovat přímo s dotyčným úřadem a zápisy vedené v těchto úřadech se pro ověření bonity klienta běžně nevyužívají.

Varování:

Existují subjekty, které se tváří jako další dlužnické registry a nabízejí placené výpisy. Výpisy od těchto společností však nejsou prakticky nikde uznávány a jejich hodnota je naprosto minimální. Ke zjištění dluhů je tak velmi doporučeno využít zdroje zmíněné v článku. Evidence exekucí, BRKI, NRKI a Solus.

Exekuceinfo.cz

18 komentářů on "Kde lze zjistit, zda mám dluhy nebo exekuci? Aktualizace 2020"

 • Dobrý den,

  není mi zcela jasné, zda dluhy vůči zmíněným veřejným exekucím naleznu v některé ze zmíněných databází. Pokud ano, tak prosím o informaci v jaké.
  Děkuji

  • Dobrý den,

   dluhy vůči veřejným institucím bohužel nelze zjistit v žádném veřejném seznamu. Jediným řešením je nechat si udělat výpis přímo od příslušného úřadu.

 • chtela bych se zeptat: nemam zadny ucet, mohu zaplatit pres ucet znameho?potrebuju zjistit vsechny sve exekuce.dekuji

 • Dobrý den chtěla bych zjistit všechny moje dluhy kde to mám dohledat děkuji dáša

  • Dobrý den,

   pro kontrolu všech dluhů je nutné postupně zkontrolovat registry zmíněné v článku. Bohužel neexistuje žádné centrální místo a každý z nich se řeší samostatně. Nejjednodušší jsou exekuce, takže s nimi je vhodné začít a pak postupně řešit i ty další.

 • Dobrý den.
  Udělal jsem si výpis z CEE a nic tam není. Znamená to,že na mě není nikde nic nebo může být ještě někde něco?

  Děkuji za odpověď
  S pozdravem Pitr

  • Dobrý den,

   To znamená, že na vás není vydán exekuční příkaz. Stále ale můžete mít zápis v nějakém dlužnickém registru zmíněném v článku. Ty vlastní soukromé společnosti, které si v nich vyměňují data o svých klientech a je bohužel nutné se do nich dotazovat jednotlivě. Navíc je možné kontrolovat pouze svoji osobu.
   Při případné kontrole doporučuji projít seznam členů jednotlivých registrů a dotazovat se pouze tam, kde jsou společnosti se kterými máte, nebo jste měl v minulosti něco společné (banka, mobilní operátor atd).

 • Dobry den,vim ze mam exekuci ,myslim ze od PCR za nezaplacenou pokutu.Chtela jsem si to zjistit,protoze na miste trvaleho bydliste se jiz 5 let nezdrzuji,ani nikdo kdo by mi postu lrevzal,nebo me informoval.Ale CEE tvrdi,ze nemam zadnou exekuci?Vim to,jelikoz kdyz jsem odchazela z praceela jsem to jako poznamku od zamestnavatele.Dekuji za radu.

  • Dobrý den,

   v CEE jsou pouze exekuce spravované exekutorskou komorou. To znamená, že v ní nelze najít exekuce vedené orgány státní správy a samosprávy, kam spadá i Policie ČR. Při podezření na takovouto exekuci je nutné jednotlivě komunikovat s příslušnými úřady a získat informace přímo tam. V případě pokuty od Policie by jste se měla obrátit na celní úřad v místě vašeho bydliště, který by vám na základě rodného čísla měl poskytnout všechny nezbytné informace.

 • Musí byt exekuce vedene v centralni evidenci exekucí když se jednalo o soukromou firmu a ne statni organy

  • Dobrý den,
   CEE neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami. Všechny ostatní exekuce by měli být v evidenci uvedeny

 • Dobrý den
  Prosím vás,dá se někde zjistit jestli jsem napřiklad před 5 roky někde nezapoměl zaplatit 100kč a tet se na mě bude chystat exekutorský komando?

 • VYPIS EXEKUCE NAJDU PROSIM KDE BEZ TOHO ABYCH MUSELA PLATIT

 • Dobrý den,

  jsou nějaké změny v dlužnických registrech v souvislosti se současnou pandemií koronovariru?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *